Wpływ izolacji budynku i promienników gazowych na oszczędzanie

Nikt nie lubi płacić wysokich rachunków, a dotyczy to zarówno rachunku w restauracji, jak również opłat za ogrzewanie domu czy mieszkania. Istnieją jednak skuteczne metody, by zaoszczędzić sporo w ciągu roku, oraz nie tracić ciepła z pomieszczeń mieszkalnych czy biurowych. Ze świata nowości dotarły do użytkowników tzw. promienniki gazowe, które działają na zasadzie emisji promieni podczerwonych ogrzewających obiekty a nie powietrze. Co daje takie rozwiązanie?

Przede wszystkim promienniki gazowe, jak również elektryczne, ogrzewają konkretne rzeczy, ludzi, zwierzęta, zapewniając ciepło i komfort w danym pomieszczeniu. Urządzenia montowane u sufitu czy na ścianie, emituje ciepło, które znajduje się przy podłodze, a nie unosi się do góry. Ważne są warunki jakimi dysponuje dane pomieszczenie (szczelne okna i drzwi, nowe uszczelki), ale także cały obiekt (zewnętrzna izolacja ścian, użyte materiały do ich budowy).

Jeśli skutecznie połączy się obie metody, wówczas można liczyć na znaczne obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem, które mogą sięgać nawet 50%. Najpierw należy jednak zainwestować w izolację, uszczelnienie okien i drzwi, oraz promienniki gazowe, które nie są wyjątkowo drogie. Mowa tu o inwestycji, która zaprocentuje w przyszłości tak, jak bywa to w innych dziedzinach.