Promienniki gazowe jakich używamy w naszych domach

Jeśli szukasz odpowiedniego sposobu na ogrzewanie domu, to koniecznie powinieneś postawić na promienniki gazowe. Tradycyjne ogrzewanie pod postacią grzejników, kaloryferów oraz pieców kaflowych dokonuje ogrzania powietrza.

Jednak nagrzane powietrze unosi się do góry pomieszczeń, przez co wykorzystujemy tylko niewielka ich część. Dodatkowo powietrze może uciekać poprzez nieszczelne okna oraz oddziaływać z nieprawidłową izolacją. Tymczasem promienniki gazowe mają całkiem inne działanie.

Specjalna płyta grzewcza pod wpływem wysokiej temperatury wytwarza promienie cieplne. Padają one następnie na wyznaczony przez nas obszar. Dzięki temu można powiedzieć, iż w domu posiadać będziemy małe słońce, które będzie ogrzewać nas a nie powietrze. Promienniki gazowe mogą być podłączone do stałej instalacji gazowej lub do butli z gazem, choć ta pierwsza opcja wydaje się najlepsza ze wszystkich.

Wielką zaleta promienników jest niskie zużycie przez nie gazu. Wystarczy snobie tylko wyobrazić obniżenie rachunków za ogrzewanie o połowę! Dlatego koniecznie warto zdecydować się na nie, gdyż są energooszczędne, bezpieczne w eksploatacji oraz niezwykle skuteczne w ogrzewaniu.